Study4u - PL Study4u - EN

Find Perfect plase to study
Ranking

Ranking
uczelni w UE

Struktura

Struktura
uczelni w UE

Pomoc

Pomoc
w aplikacji na studia

Dodaj

Dodaj
uczelnie do serwisu

Znalezione UczelnieUczelnie Prywatne

Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Stalowej Woli

Kraj: Polska

Miasto: Stalowa Wola

WWW: www.wse.stalowawola.pl

Rodzaj szkoły: Uczelnie Prywatne

 

Szukaj innych uczelni w: Stalowa Wola

 

Czy warto studiować w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Stalowej Woli?

 

Prof. dr hab. Feliks Grądalski, Katedra Nauk Ekonomii i Gospodarki Regionalnej Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Stalowej Woli

 

W tytule zawarte są w istocie dwa pytania. Pierwsze brzmi następująco: czy warto studiować w ogóle, i drugie, czy powinieneś to czynić w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Stalowej Woli? Rozważmy te dwie kwestie.

 

Dlaczego zatem warto studiować? Otóż wiedza i umie jętności nabyte w trakcie studiów - niezależnie od wybranego kierunku - są dobrem, wartością i majątkiem samym w sobie tego, kto podjął trud studiowania. Nie ma przy tym większego znaczenia, czy na nabytą wiedzę i kompetencje jest zapotrzebowanie na tzw. rynku pracy czy też tego zapotrzebowania w danym momencie i miejscu nie ma. Jeśli wiesz więcej, jeśli rozumiesz otaczający cię świat i potrafisz merytorycznie odnieść się do telewizyjnego często bełkotu, jeśli potrafisz ocenić różne sytuacje i oddzielić korzystne od pozornie korzystnych, jeśli dostrzegasz sensowność lub bezsensowność regulacji proponowanych przez władze administracji państwowej - to masz przewagę na tymi, którzy takich kompetencji nie posiadają. To fakt, że za teumiejętności musiałeś zapłacić nakładem czasu i środków finansowych. Ale to akurat jest inwestycja opłacalna i z całą pewnością nie tylko się zwróci, ale przyniesie zysk.

 

Jesteśmy niecierpliwi. Dlatego też czas i nakłady na studia chcemy jak najszybciej zdyskontować, uzyskując odpowiednio interesującą i odpowiednio płatną pracę. Takie marzenie często natychmiast się nie spełnia. Ale po studiach nosicie w sobie potencjał, który wcześniej czy później znajdzie swojego nabywcę w postaci właściwego pracodawcy. A może wy sami będziecie zarówno dla siebie jak i innych,pracodawcami? Kto nie ma takiego potencjału, nie ma również i szans. Stawiajcie,nie na szybki zysk lecz na budowanie szansy.

 

Decyzje o wyborze kierunku studiowania są dzisiaj podejmowane pod ogromną presją bieżącej sytuacji na rynku pracy. Towarzyszy temu zmasowana propaganda, że studia mają dać konkretny zawód oraz odpowiednio duże pieniądze, i to jak najszybciej. To fałszywa nuta. Przypomnę raz jeszcze, że wiedza i umiejętności wyniesione ze studiów, to kapitał, który nie rdzewieje. I w ten kapitał warto inwestować.

Macie przed sobą przecież kilkadziesiąt lat perspektyw i awansów zawodowych. Trzeba być zatem przygotowanym na zmiany w dłuższym okresie, a nie na dyktat chwili bieżącej. Wiedza o szerokich horyzontach, wykraczająca pozornie poza możliwości bieżącego, praktycznego wykorzystania, pozwala o wiele łatwiej nauczyć się konkretnych czynności, których oczekuje w danym momencie pracodawca. Pamiętajcie, że pracodawcy z biegiem czasu i zmianą warunków będą oczekiwać coraz to nowych umiejętności. A może to wy będziecie tymi, którzy kształtować będą nowe warunki? Na studiach należy nauczyć się, jak uczyć się ciągle w roli przyszłych pracowników i jak kreować nowe warunki będąc przyszłym pracodawcą.

 

Czy Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Stalowej Woli oferuje profil kształcenia skierowany ku przyszłości? Otóż, 16 lat obecności w Stalowej Woli, doświadczona kadra naukowo - dydaktyczna rekrutująca się z różnych, renomowanych uczelni (SGH, UMCS, KUL, URz, PRz, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie), wybitni praktycy. 4500 wypromowanych absolwentów, mogą stanowić swego rodzaju rekomendację. Przychodząc do naszej Szkoły otrzymacie rzetelną wiedzę z obszaru finansów i zarządzania zarówno w przedsiębiorstwie, jak i w jednostce samorządu terytorialnego. Nie zapominamy o językach obcych i rozszerzeniu wiedzy z matematyki.

Wprowadzamy statystykę, socjologię i cały wachlarz podstawowych przedmiotów ekonomicznych takich jak: historia myśli ekonomicznej, mikroekonomia, makroekonomia, międzynarodowe stosunki gospodarcze, polityka gospodarcza. Lista jest znacznie dłuższa. Profil programu ma na celu z jednej strony wyjaśnić jak funkcjonuje najbliższe otoczenie gospodarcze dzisiaj (przedsiębiorstwo, gmina, region), z drugiej zaś pokazać szerszy kontekst uwarunkowań, które w perspektywie 20 - 30 lat najbliższe otoczenie będą zmieniać. Posługując się językiem komentatorów piłkarskich, którzy często używają zwrotu, iż dany zawodnik dobrze „przeczytał" akcję, my chcemy was nauczyć, jak „czytać" znaki dnia dzisiejszego.

 

W naszej Uczelni zderzycie się z fundamentalnymi pytaniami, które obecnie tworzą tło naszego życia. Wymienię tylko cztery takie pytania: dlaczego w Polsce młodzież boryka się z problemem bezrobocia i kto jest temu winien, jaka jest przyczyna tego, że przedsiębiorstwa nie rozwijają produkcji, nie inwestują i nie oferują miejsc pracy, czy pozostawanie w Unii Europejskiej na obecnych warunkach i dążenie do przyjęcia Euro jest dla was młodych, zatem i dla Polski korzystne i w końcu, jak ma wyglądać wasza przyszłość po okresie aktywności zawodowej, a więc jest to pytanie o model systemu emerytalnego, do którego przez około 40 lat będziecie wpłacać składki. Problemy te są dyskutowane w tzw. przestrzeni publicznej i otrzymujecie najczęściej ogólniki w formie fałszywych, politycznych frazesów.

Naszym zadaniem jest podjęcie polemiki z takimi frazesami, aby skłonić was do sformułowania swojego własnego poglądu. To nie propaganda lecz wasze własne zdanie musi stanowić impuls do podejmowania decyzji życiowych.

 

Nie miejsce tutaj na rozważanie wszystkich kwestii w szczegółach, ale w kilku zdaniach mogę się do nich odnieść. Kwestia pierwsza - bezrobocie. Słyszycie, że państwo ofiarnie w imię waszego interesu walczy z bezrobociem. Otóż nigdzie państwo nie wygrało z bezrobociem. Im ofiarniej państwo za nasze podatki walczy z bezrobociem, tym tego bezrobocia więcej. Kwestia druga - dlaczego firmy nie oferują miejsc pracy. A jak mają oferować, skoro mają nałożony przez państwo kaganiec opresji fiskalnej i administracyjnej? Problem zniknie, jeśli państwo pozwoli ludziom spokojnie żyć i pracować. Kwestia trzecia - Euro. Własna waluta jest jednym z ważniejszych gwarantów niezależności i niepodległości.

Aby wymieniać towary, aby podróżować i pracować za granicą wcale nie trzeba wspólnej waluty. Wielka Brytania, Dania czy Szwecja wcale nie mają zamiaru pozbywać się własnej waluty. I w końcu kwestia czwarta - system emerytalny. Zabezpieczenie emerytalne to podstawowa powinność państwa. Polski system, tzw. zusowski jest deficytowy. Należy zatem szukać innego rozwiązania. Tym rozwiązaniem jest system kapitałowy, określany jako OFE. Każde działanie rządu skierowane na likwidację systemu kapitałowego jest równocześnie zamachem na waszą przyszłość.

 

Jak można się racjonalnie zachować wobec takich wyzwań? Jedyną drogą w warunkach demokracji parlamentarnej jest świadomy głos do właściwej urny. Aby rozsądnie kierować własną przyszłością trzeba najpierw wiedzieć i rozumieć. I właśnie w tym trudnym zadaniu chcemy wam pomóc.

 

Misją naszej Uczelni jest kształcenie kreatywnych absolwentów dla przyszłości i rozwoju regionu.

Studia I-go stopnia licencjackie 

 

Ekonomia 

Specjalności:

 • Ekonomika Gospodarki Samorządowej
 • Gospodarowanie Zasobami Ludzkimi
 • Informatyka w Biznesie
 • Organizacja i Ekonomika Przedsiębiorstw
 • Rachunkowość i Zarządzanie Finansami Firmy

Stalowa Wola, miasto o powierzchni 82,5 km2 i liczbie mieszkańców ok. 70 tys., to jedno z najmłodszych miast kraju, położone jest w płn. części województwa podkarpackiego.

 

Jest jednym z ważniejszych węzłów komunikacyjnych w regionie. Taka lokalizacja sprzyja jej rozwojowi, węzeł kolejowy w Stalowej Woli - Rozwadowie posiada bezpośrednie połączenie z Przemyślem, Krakowem, Lublinem, Warszawą i Łodzią, miastami Śląska i Wrocławiem.

 

Młode i dynamicznie rozwijające się w mieście i okolicy firmy świadczą o przedsiębiorczości mieszkańców. Rozwinął się sektor prywatny, zmieniono struktury prywatyzując wiele przedsiębiorstw, utworzono spółki z udziałem kapitału zachodniego. W Stalowej Woli aktualnie zarejestrowanych jest już ponad 6,5 tyś. podmiotów gospodarczych. Nowego bodźca dla rozwoju gospodarczego upatruje się w powołanej w 1997 r. Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN.

 

Nasze miasto to nie tylko kojarzona z nim Huta Stalowa Wola, nie tylko przemysł, kolej i planowane trasy szybkiego ruchu, lecz przede wszystkim duże obszary leśne, będące pozostałością po dawnej Puszczy Sandomierskiej. W ciągu 60 lat Stalowa Wola z małego osiedla przyfabrycznego urosła do rozmiarów dużego miasta, dziś drugiego pod względem ludności w woj. podkarpackim.

 

To ośrodek naprawdę prężny, którego największą wartość stanowią mieszkający tu ludzie. Młodzi, dobrze wykształceni, to bezcenny potencjał o wielkich możliwościach intelektualnych i manualnych, który może realizować każde zadanie w każdej branży.

 

Tu warto przyjechać, tu warto inwestować, tu kryje się nie tylko wielki potencjał, ale i legenda i wielka WOLA pracy - STALOWA WOLA.

 

Źródło www.stalowawola.pl

 

Ciekawe miejsca

 • Zespół klasztorny br. Kapucynów w Rozwadowie (dzielnica Stalowej Woli)
 • Kościół parafialny św. Floriana i drewniana dzwonnica
 • Kościół parafialny Matki Bożej Szkaplerznej
 • Cmentarz parafialny w dzielnicy Rozwadów
 • Zamek Lubomirskich w Rozwadowie (dzisiejsze Muzeum Regionalne)
 • Synagoga w Stalowej Woli

Informacje o rekrutacji na studia znajdziesz tutaj

Dane Kontaktowe

Adres:1 Sierpnia 12

37 - 450 Stalowa Wola

Kraj:Polska

Telefon:15 844-65-43

Fax:15 642-77-60

E-mail:wse@wse.stalowawola.pl

WWW:www.wse.stalowawola.pl

comments powered by Disqus

Study4u.eu to największy serwis w Polsce który pomoże Ci w wyborze najlepszej uczelni wyższej. Jako nieliczni pomożemy Ci również w aplikacji na Twoją wymarzoną uczelnie.

Masz dylemat jakie studia wybrać stacjonarne czy zaoczne, licencjackie czy magisterskie, uczelnie prywatne czy uczelnie państwowe? Skorzystaj z naszej bazy uczelni wyższych oraz wygodnej wyszukiwarki która z pewnością ułatwi Ci wybór odpowiednich studiów w Polsce ale również w Europie. Wybierasz się na studia wyższe i chcesz wiedzieć więcej o kierunkach oferowanych przez uczelnie wyższe zaczerpnij informacji o poszczególnych uczelniach właśnie w serwisie Study4u.eu i znajdź swoje idealne miejsce do studiowania!

Kontakt z nami

Serwis Study4u.eu należy do firmy:
ul. Kongresowa 24
25-672 Kielce

  +48 793 111 791
  +48 505 548 824

  info@study4u.eu